piens.pl / PETYCJE / CitizenGo / Aby Sąd uznał NOWY DOWÓD na korzyść Asii Bibi! Piszemy do Pakistanu

Aby Sąd uznał NOWY DOWÓD na korzyść Asii Bibi! Piszemy do Pakistanu

Szanowni Państwo,

Asia Bibi ciągle jest w więzieniu z wyrokiem śmierci. Może on zostać wykonany w każdej chwili. Z informacji, jakie przekazał nam opiekun rodziny wiemy, że Sąd Najwyższy już dwukrotnie odrzucił wnioski o kasację. Teraz czekamy na rozpatrzenie kolejnego (w tamtejszym sądownictwie nie ma ograniczenia odnośnie składania takiego wniosku tylko raz). Coraz bardziej przekonujemy się też o tym, że sądownictwo w Pakistanie nie ma wiele wspólnego z zasadami rzetelnego procesu. A nacisk muzułmanów na to, aby Asia Bibi została zamordowana jest ogromny. Nie mamy wątpliwości co do jednego: Asia Bibi żyje, bo świat się nią interesuje i wywiera presję, która powstrzymuje jej oskarżycieli przed morderstwem.

Pojawiła się nowa szansa…

Jest nią… nowy dowód w sprawie!

asia_bibi-v2Zachęcam do podpisania petycji, którą przekazujemy Sądowi Najwyższemu w Pakistanie. Przygotowując petycję byliśmy w kontakcie z prawnikami Asii Bibi. Apelujemy o uwzględnienie dowodu:

http://citizengo.org/pl/23355-uwolnic-asie-bibi-nowa-szansa

Dzięki wsparciu wielu z Państwa powstał film pt. „Uwolnić Asię Bibi”. Wyreżyserowany został przez Polaków: Michała Króla i Macieja Grabysę, a wyprodukowany przez CitizenGO, HazteOir.org, SWM „Młodzi Światu” i Dom Wydawniczy Rafael.

W tym filmie, jak pisze znany wielu z Państwa Andrzej Sobczyk, „dwójka głównych oskarżycieli: właściciel pola, na którym doszło do zdarzenia – Mohammed Idris i imam Qari Mohammed Salim przyznają się, że nie słyszeli słów bluźnierstwa wypowiedzianych przez Asię Bibi, znają je jedynie z relacji Asmy i Mafii – które były świadkami zdarzenia. Jednak to oni są głównymi świadkami przed pakistańskim wymiarem sprawiedliwości.

Imam ponadto stwierdza, że jest to jego religijny obowiązek, by bronić godności Proroka i dlatego zdecydował się być świadkiem w tej sprawie. Z drugiej jednak strony – skandalem jest także to, że nie wysłuchani byli żadni chrześcijańscy świadkowie pogromu i samosądu dokonywanego na Asi. W filmie wypowiada się również jeden z Imamów – ABDUL RASHEED , który stwierdza, że w razie uniewinnienia Asii Bibi przez Sąd Najwyższy – odbędą się protesty w całym Pakistanie – a kara tak czy inaczej zostanie wymierzona.

Aby obejrzeć fragment filmu oraz podpisać petycję należy kliknąć: http://citizengo.org/pl/23355-uwolnic-asie-bibi-nowa-szansa.

Autor petycji: Magdalena Korzekwa

Warsaw, Polska · 29.05.2015

Sprawdź także

Twoje serce dla filipińczyków

Oto czterech księży z Filipin (ks. Alwen Jimenez, ks. Onesimo Durango, ks. Romel Enar, ks. …

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: