piens.pl / POLSKA / Lider KOD Mateusz Kijowski skompromitowany

Lider KOD Mateusz Kijowski skompromitowany

To stało się samoistnie, lider KOD Mateusz Kijowski ośmiesza sam siebie. Jego wypowiedzi ośmieszają go również jako lidera. Ten człowiek jest kompletnie nie zorientowany w tym co się działo i dzieje w Polsce. Wprost widać, że to osoba wyciągnięta z kapelusza, której zlecono zadania do wykonania.

Zachęcam do lektury fragmentów większej rozmowy między Mateuszem Kijowskim, a Robertem Mazurkiem (całość ​ukazała się sobotnim (16.01.2016) dodatku do „Rzeczpospolitej” – „Plus Minus”).

Pierwszy – afera taśmowa.

Kijowski: Jeśli chodzi o tak zwaną aferę podsłuchową, to zacznijmy od tego, że jest czymś obrzydliwym i oburzającym zakładanie nielegalnych podsłuchów i korzystanie przez media z tego typu materiałów. To w żaden sposób nie było usprawiedliwione racją stanu.

Mazurek: Opublikowanie tego było oburzające? Pan to mówi?

Kijowski: A czemu miało to służyć? Przecież te podsłuchy nie obnażyły żadnej wielkiej afery ani żadnych knowań.

Mazurek: Jeśli minister Sienkiewicz spotyka się z prezesem NBP i uzgadniają, że poleci minister finansów, a w zamian NBP będzie życzliwy, to nie są to knowania?

Kijowski: No ale coś z tego się wydarzyło? Przecież tam do niczego nie doszło.

Mazurek: Myli się pan, Jacek Rostowski przestał potem być ministrem.

Kijowski: (CISZA – ups, ale wtopa; tak było panie Kijowski tak było​!!!​)

Wesoło jest również wtedy, gdy red. Mazurek pyta o kwestię ustawy, w której regulowana jest sprawa podsłuchów i uprawnień służb specjalnych.

Mazurek: W Sejmie jest nowa ustawa o podsłuchach.

Kijowski: Protestuję przeciwko niej, bo idzie zbyt daleko, daje zbyt wiele uprawnień władzy.

Mazurek: PiS przepisał to z ustawy PO. Czemu pan wtedy milczał?

Kijowski: Bo nie wchodziła pod obrady Sejmu.

Mazurek: Myli się pan, weszła, tylko nie zdążyli jej przegłosować.

Kijowski: Aha.

Mazurek: Więc czemu pan nie protestował?

Kijowski: To kompletnie absurdalne pytanie! To jak pytać, czemu pięć lat temu nie piłem herbaty. Nie piłem, bo nie. Nie protestowałem, bo nie wpadłem na taki pomysł, i tyle. (ciekawe, kto w ubiegłym roku podsunął Kijowskiemu pomysł protestowania, bo nie wygląda na człowieka, który mógł wpaść na niego sam)

W wywiadzie powraca również kwestia niepłacenia alimentów przez lidera KOD.

Mazurek: To kwestia wiarygodności. Mówi pan, że najważniejsze jest przestrzeganie prawa, a sam nie płaci alimentów.

Kijowski: To nieprawda, płacę alimenty zgodnie z prawem.

Mazurek: Płaci pan, ale za mało.

Kijowski: To różnica.

Mazurek:OK, będę płacił podatki, ale tylko połowę. Mnie nie interesują alimenty, ale pańska wiarygodność jako człowieka wzywającego do przestrzegania prawa.

Kijowski: A ja go nie przestrzegam? Nie mam w sobie w tej sprawie nic do zarzucenia. (grunt to dobre samopoczucie)

Na koniec mała perełka, czyli Kijowski pytany o rządy Platformy i Bronisława Komorowskiego…

Mimo wszelkich zastrzeżeń uważam, że trudno byłoby wykazać, że któryś inny rząd niż ekipa Platformy osiągnął lepsze wyniki w budowaniu sukcesu Polski i jej międzynarodowej pozycji. (…) Kto był najlepszym prezydentem? W moim przekonaniu Bronisław Komorowski (jak się okazało najwyżej postawiony malwersant w najnowszej historii Polski)

na podstawie: wpolityce.pl

Wieść internetu niesie, że lider nowoczesnej.de też się nie popisał: Petru doszczętnie ośmieszony na antenie RMF FM! Ten człowiek ma poważne problemy z historią!

verhofstadt-demokracja-kod-putin

Sprawdź także

Polska jest podbijana! Marsze KOD to destabilizacja – drugi etap napaści na państwo. Poznaj teorię wojny Sun-Tzu

Powszechnie wyobrażamy sobie, że początek wojny jest wtedy, gdy zostanie militarnie przekroczona granica państwa. Jest …

Jeden komentarz

  1. Kij i jego rodzinka to cwaniutka rodzinka – przeciez te alimenty to naciaganie panstwa na kase , bo jak alimentów nie płaci Kij to alimenty na dzieci płaci państwo !!!.
    Wszystko to jest kolejne naciąganie , bo to zgodna rodzina – ijak wynika z donosów tzw. mediów gosc zabiera zonke do USA i to za pieniądze durni którzy wrzucaja kase do puszek K… Obalenia Demokracji . Czy tak robi gosc który nie zyje z zonką … gdyby tak było to zrobiłby jak piekny Rysio i do USA zabrałby jakąs ..,,pozyteczna idiotke:: z K Obalenia Demokracji .

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: