piens.pl / PETYCJE / CitizenGo / List otwarty w sprawie modernizacji opartej na węglu energetyki naszego kraju

List otwarty w sprawie modernizacji opartej na węglu energetyki naszego kraju

List otwarty w sprawie modernizacji opartej na węglu energetyki naszego kraju
dzięki rozpowszechnieniu polskiej technologii umożliwiającej czyste spalanie węgla

do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy,
do Pani Premier Beaty Szydło,
do zarządzających spółkami z dziedziny energetyki
do burmistrzów i prezydentów miast
oraz do wszystkich Polaków spalających węgiel.

 

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do wypowiedzi pana Prezydenta Andrzeja Dudy w czasie wizyty w Chinach odnośnie polskiej energetyki opartej na węglu i konieczności poszukiwania czystych technologii umożliwiających spalanie węgla, w której to zostały wypowiedziane następujące słowa:

„My w Polsce mamy 90 proc. europejskich zasobów węgla. Mamy węgla do wydobycia na kolejne 200 lat, jak mówią eksperci, i polska gospodarka energetyczna jest oparta na węglu. To także kwestia naszej suwerenności. My nie zamierzamy zrezygnować z węgla jako z surowca energetycznego”.

Dalej prezydent podkreślił, że aby pogodzić te dwie kwestie – gospodarkę energetyczną opartą na węglu i kwestie klimatu, potrzebne jest zdecydowanie jedno działanie – rozwój nowych technologii, jeżeli chodzi o przetwarzanie węgla i jego spalanie.- Tu niezwykle ważne są badania naukowe, które te nowe technologie wypracowują.

Chcielibyśmy oficjalnie poinformować, że problem czystego spalania węgla został już w Polsce rozwiązany i brakuje jedynie jego szerokiego rozpowszechnienia.

Nową technologię spalania węgla, nazwaną technologią  AnLen®, opracował mieszkający w Nysie Pan Jerzy Sznerski. Technologia ta to specjalny proszkowy dodatek umożliwiający czyste i z większym uzyskiem energetycznym spalanie węgla w każdej instalacji, bez względu na jej wielkość i granulację spalanego paliwa.

Technologia ta dzięki promocji prowadzonej przez Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej została już zaprezentowana na arenie międzynarodowej, a także w kraju. Opracowany przez Pana Sznerski produkt zyskał dwie nagrody:

  • złoty medal, główną nagrodę Międzynarodowych Targów „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty” IENA 2010 w Norymberdze w Niemczech,
  • „Mikroprzedsiębiorca Roku 2011” w cyklicznie organizowanym przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy konkursie dla MŚP.

Do powszechnego zastosowania tej innowatorskiej technologii w polskich gospodarstwach domowych oraz przemyśle potrzebna jest wola polityczna i wola nas wszystkich Polaków, aby udowodnić światu, że można spalać węgiel czysto i wysoko energetycznie.

Zwracamy się do Państwa z apelem o wsparcie wdrożenia tej nowej technologii, która już funkcjonuje w kilkunastu zakładach przemysłowych (głównie w Polsce i Niemczech) oraz w coraz większej ilości gospodarstw domowych w naszym kraju.

Sprawdź także

Cyrograf

Aneks do Raportu z Weryfikacji WSI, sprawa zabójstwa księdza Jerzego, strategia bezpieczeństwa narodowego, sądowe zeznania …

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: