piens.pl / POLSKA / Marsz Niepodległości w Warszawie 11 listopada 2015 r. – zdjęcia

Marsz Niepodległości w Warszawie 11 listopada 2015 r. – zdjęcia

Dziś ulicami Warszawy przeszedł wspólnie powołany do życia przez organizacje narodowe Marsz Niepodległości, tym razem pod hasłem „Polska dla Polaków, Polacy dla Polski”.

Historia Marszu Niepodległości zaczęła się w 2010 roku, kiedy to dwa największe narodowe stowarzyszenia: Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny zdecydowały, że warto połączyć siły i wspólnie podjąć się inicjatywy zorganizowania tego ogromnego wydarzenia. W 2011 roku powstało Stowarzyszenie Marsz Niepodległości – oficjalny organizator Marszu, skupiający w swoich szeregach działaczy tychże organizacji narodowych.

Dla większości społeczeństwa Marsz Niepodległości jednoznacznie kojarzy się z burdami, walkami uczestników wydarzenia z Policją, rannymi i zniszczoną infrastrukturą. Praktycznie od pierwszego Marszu każdego roku w telewizji podawany był niezmiennie jeden przekaz-  oto ci, którzy gloryfikujący przemoc, pozbawienie mózgów kibole i groźni fanatyczni faszyści, bójcie się Polacy!!! Trzeba przyznać, że to co oglądaliśmy na ekranach telewizorów faktycznie napawało przerażeniem i ogromna część społeczeństwa postrzegała Narodowców dokładnie tak jak życzyły sobie tego media głównego ścieku i ich mocodawcy, czytaj elity rządzące. Pomimo tego, że media niezależne niejednokrotnie pokazywały, iż wśród maszerujących znajdowali się prowokatorzy, w tym zamaskowani Policjanci, że burdy wszczynane były przez małe grupy dobrze zorganizowanych osób, że Policja przepuszczała przez swoje kordony lewackich bojówkarzy atakujących uczestników Marszu, nic to nie pomagało. W społecznym odbiorze Marsz Nieodległości powszechnie postrzegany jest jako jedna wielka zadyma, a większość osób uważa, że powinien być zakazany.

Marsz Niepodległości anno Domini 2015 był jednak inny. Okazuje się, ku zaskoczeniu wielu, że nie było żadnych burd i walk z Policją, nic nie zniszczono, nikt nie został ranny, a jedynym zastrzeżeniem była duża ilość materiałów pirotechnicznych, które zrzucano m.in. na Wisłostradę. Jakoś od razu pojawia się pytanie- co się zmieniło? Odpowiedź jest dość prosta zmieniła się ekipa rządząca i zmienił się prezydent. Odchodzący rząd Ewy Kopacz nie ośmielił się w ostatnich dniach swojego urzędowania iść na konfrontację. Nie wysłano policyjnych prowokatorów, nie przybyły lewackie bojówki z zagranicy, a i rodzimi lewacy jakoś ucichli, wycofano Policję i … Marsz Niepodległości pierwszy raz odbył się spokojnie.

Marsz Niepodległości pokazał jak wielki zmiany już zaszły w Polsce, a jednocześnie obnażył metody działania ustępującej władzy zniechęcającej Polaków do wszystkiego co dotyczyło patriotyzmu.

Sprawdź także

Barak Obama przyznał, że Amerykanie doprowadzili do upadku rządu na Ukrainie!

Niesamowite, Barak Obama w czasie wywiadu dla CNN publicznie przyznał, że Amerykanie doprowadzili do upadku …

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: