piens.pl / POLSKA / Podsumowanie roku Fundacji Pro – Prawo do życia

Podsumowanie roku Fundacji Pro – Prawo do życia

Szanowni Państwo!

Zaraz po rozpoczęciu nowego roku, przesyłam krótkie podsumowanie wydarzeń, w które angażowała się Fundacja w mijającym roku. Chciałabym też złożyć Państwu rodzinie serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności w nowym roku.

Głównym projektem Fundacji w roku 2015 była inicjatywa ustawodawcza „Stop aborcji” mająca na celu zagwarantować prawo do życia wszystkim poczętym dzieciom. Złożyliśmy w Sejmie (według wyliczeń Kancelarii Sejmu) 436 000 podpisów. Mimo to posłowie PO i lewicy postanowili, bez rozpatrywania, wyrzucić projekt do kosza i odrzucili go w pierwszym czytaniu. Projekt był przede wszystkim akcją społeczną. Na wielką skalę robiliśmy tym razem zbiórki uliczne, korzystając z megafonów dużej mocy. Kampania o tak dużym zasięgu utrwaliła pozytywne zmiany świadomości Polaków wobec prawa do życia wszystkich dzieci, od poczęcia.

Kampania ustawodawcza toczyła się równolegle do kampanii prezydenckiej. Staraliśmy się połączyć te wydarzenia. Dodatkowo, po odrzuceniu przez Sejm projektu „Stop aborcji” przeprowadziliśmy kampanię „Sejm bez aborterów”, podczas której demaskowaliśmy posłów podających się za katolików, którzy głosowali za odrzuceniem projektu. W kilku przypadkach kampania okazała się skuteczna i wskazani przez nas posłowie znaleźli się poza Sejmem. Ogółem w roku 2015 zorganizowaliśmy 451 pikiet, 68 wystaw „Wybierz Życie”, 43 razy zorganizowaliśmy zajęcia edukacyjne dla 4123 gimnazjalistów i licealistów, a na 61 kursach dla prolajferów przeszkoliliśmy 591 osób

Profil Fundacji na Facebooku ma ponad 50 000 fanów. 70% z nich ma poniżej 34 lat. 61% to kobiety. W grudniu nasze posty miały ponad 2 miliony wyświetleń.

Przeciwnicy próbują powstrzymać akcje na rzecz prawa do życia różnymi metodami. Kampaniami oszczerstw w mediach, niszczeniem wystaw, donosami na Policję i do Prokuratury. W ciągu ostatniego roku mieliśmy 14 spraw sądowych, zdecydowana większość zakończyła się zwycięstwem. Jak pisałam w poprzednim mailu, w piątek, 18 grudnia odbyła się rozprawa apelacyjna przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie. Ogłoszenie wyroku odroczono do wtorku, prawdopodobnie pod wpływem informacji ze Strasburga, którą przekazał mecenas Kwaśniewski, obrońca naszych kolegów. Trybunał Praw Człowieka uznał, że zakaz podawania informacji o niemieckich aborterach, wprowadzony przez niemieckie sądy, narusza prawa człowieka. Nasza sprawa była analogiczna. Wygraliśmy. Jacek Kotula i Przemysław Sycz zostali uniewinnieni.

Najzagorzalsi wrogowie życia znaleźli się poza Parlamentem. Miały na to wpływ opisane wyżej kampanie. Skład Sejmu wybranego w październikowych wyborach, pozwala mieć nadzieję, że projekt chroniący wszystkie dzieci poczęte, wreszcie zostanie uchwalony. Aby to umożliwić przygotowujemy kolejną kampanię społeczną, połączoną z inicjatywą ustawodawczą, której zasięg powinien być znacznie większy niż poprzednich. Zamierzamy aktywnie działać w całej Polsce. Już za chwilę zaczynamy nowy, wielki nabór wolontariuszy i przystępujemy do ich szkolenia na kursach dla obrońców życia. Chcemy przeszkolić i przygotować do aktywności naprawdę wiele osób. W zeszłym roku w czasie zbiórki podpisów, tylko przez internet zgłosiło się do nas około 2 000 osób chętnych do pomocy.

Wszystkie te działania wymagają sporych nakładów finansowych, dlatego jesteśmy z całego serca wdzięczni dobrym ludziom, którzy wspierają naszą pracę, regularnie przekazując darowizny.

Panie Romanie! Z całego serca i w imieniu wszystkich współpracowników i wolontariuszy Fundacji Pro – Prawo do życia, proszę Pana o rozważenie możliwości przekazywania nam stałej darowizny w postaci comiesięcznego przelewu. Może to być dowolna kwota. Każda złotówka się liczy, kiedy chodzi o życie setek i tysięcy dzieci.

Pozdrawiam
Kinga Małecka-Prybyło

Fundacja Pro – Prawo do życia

PS. Przed nami mnóstwo pracy! Dzięki Pana pomocy nowy rok może przynieść zwycięstwo cywilizacji życia.

Jak nas wesprzeć?

79 1050 1025 1000 0022 9191 4667
Fundacja Pro – prawo do życia
ul. Grzybowska 37a lok. 25
00-855 Warszawa
Tytułem: Darowizna na cele statutowe – styczeń

Fundacja Pro – Prawo do życia
ul. Grzybowska 37a lok. 25, 00-855 Warszawa

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: