piens.pl / POLSKA / Twój tatuaż Twoim numerem identyfikacyjnym

Twój tatuaż Twoim numerem identyfikacyjnym

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że tatuaż na Twoim ciele identyfikuje Cię jak brandowane bydło?

Tatuaże są bardziej popularne niż kiedykolwiek, ponieważ poprzez kulturę wmówiono, że w ten sposób człowiek może wyrazić siebie w sposób twórczy. Jednak nikt nie powiedział, że jednocześnie tatuaż oznacza także aplikowanie piętna, które ludzie dobrowolnie umieszczają sobie na ciele. Kiedyś było to rezerwowane dla przestępców i niewolników. Dziś takie piętno aplikuje człowiek sobie sam.

FBI współpracuje z NIST (National Institute of Standards and Technology z ang. Narodowy Instytut Standaryzacji i Technologii) już od 2014 roku, kiedy to podjęto tworzenie bazy tatuaży. Program nosi nazwę „Tattoo Recognition Technology” i zawiera już skatalogowanych około 15000 wzorów tatuaży, stara się rozpoznawać charakterystyczne ich elementy. W ten sposób, bardzo łatwo jest zidentyfikować człowieka po jego „numerze identyfikacyjnym” jakim jest nie numer lecz wygląd tatuaży .

Słowa Biblii wyraźnie nakazują: „…Nie będziecie się tatuować”. (por. Kpł 19,28). I jak dziś po raz kolejny widać, Biblia przestrzega nie po to by Cię zniewolić, lecz po to by Cię od niewolnictwa uchronić.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: