piens.pl / WIARA / Dziękujemy biskupowi Meringowi za ważny i rzeczowy list do Martina Schulza

Dziękujemy biskupowi Meringowi za ważny i rzeczowy list do Martina Schulza

ROMAN TOMASZCZUK /foto gość

Biskup Wiesław Mering wystosował list do Martina Schulza, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, poniżej pełny tekst tego ważnego głosu z Polski:

Z wielkim zdumieniem i oburzeniem przeczytałem Pańską opinię o “zamachu stanu” w Polsce.

Naprawdę znam mój Kraj lepiej niż Pan: żyję w mojej Ojczyźnie już 70 lat; zapewniam Pana, że wybory Pana Prezydenta i nowego Rządu w Polsce nie są dowodem braku demokracji. Wybory ukazały, że większość zwykłych obywateli mojego kraju chce zmiany.

Problem w tym, że ci, którzy mieli dotąd władzę, na tej decyzji tracą; nie chcą się zatem poddać werdyktowi wyborów i wykorzystują dla swoich interesów także Parlament Europejski.

Parlament, pod Pańskim kierownictwem, zajęty jest na pewno bardzo ważnymi sprawami, m.in. długością płomienia świec i ilością wody w spłuczce.

Nie ma dziś w Brukseli polityków wysokiej klasy, czyli ludzi poszukujących dobra wspólnego społeczeństw tworzących Unię Europejską. Poprawność polityczna idąca w parze z małostkowością nie sprzyja mądrości. Szkoda, że – jak to kiedyś mówił pan Chirac – także “Pan stracił okazję, by siedzieć cicho”.

Wiem, że nie zmieni Pan swego stanowiska i Polaków nie przeprosi. Trzeba wielkości, by uznać swój błąd.

Dlatego w “zimowe święta” (tak przecież nazywacie Boże Narodzenie) życzę Panu rozwagi, mądrości i wyobraźni.

Dziękujemy biskupowi Meringowi za ten ważny i rzeczowy list. Dodatkowo, odmówmy dziesiątkę różańca w intencji biskupa Wiesława Meringa.

Podpisz petycję, a podziękowanie trafi do biskupa.

7 komentarzy

  1. Brawo, dziękujemy biskupie!

  2. Biskup Mering to powinien siedzieć cicho gdzieś daleko na parafii na końcu świata. On ma wiele za uszami. To TW „LUCJAN”…chyba, że odkupuje w ten sposób swoje winy ?…

  3. Lustracja potrzebna….także w Kościele Szanowna Internautko. Bo jak do tej pory to dalej tkwimy w szambie ! Biskup MERING powinien zacząć od vsiebie.

  4. Jestem wierzacy ale Pan majacy takie stanowisko nie powinien sie mieszac do polityki bo KOSCIOL NIE OD TEGO JEST niech zajmie sie tym co pan juz stworzyl np:. Radę ds. Święceń, Diecezjalny Zespół ds. Stałej Formacji Kapłanów i Studyjny Zespół ds. Duszpasterstwa Ogólnego. Utworzył Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego we Włocławku. Przyczynił się do urządzenia Domu Rekolekcyjnego Diecezji Włocławskiej, Domu Dobrego Pasterza w Michelinie oraz schroniska dla bezdomnych we Włocławku. Ustanowił też Fundusz Solidarnościowy Kapłanów Diecezji Włocławskiej. Chyba ze tam juz kasy nie ma???

  5. obudźmy się nareszcie! nie pozwólmy sobą sterować ani ue ani innym, weźmy sprawy w swoje ręce, jesteśmy odpowiedzialni za nasz kraj i nie polega to na narzekaniu jak to jest źle…

  6. Maria Łukaszyk

    Dziękujemy za ten głos Ekscelencji za ten głos Kościoła w obronie Polski i demokratycznie wybranych przedstawicieli do Sejmu i Senatu oraz naszego Rządu i Prezydenta, z których jesteśmy dumni.

  7. Popieram zabranie glosu, stanowisko i odwage Jego Ekselencji.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: