piens.pl / WIARA / modlitwy / Modlitewne wsparcie dla rolników na okres żniw, czyli zalety modlitwy przeciw burzom

Modlitewne wsparcie dla rolników na okres żniw, czyli zalety modlitwy przeciw burzom

Jedną ze skuteczniejszych modlitw, i dodałbym, efektowną w swej skuteczności jest modlitwa św. Antoniego z Padwy przeciwko burzom z mocą egzorcyzmu. Gdy tylko zbliża się lub szaleje burza z błyskawicami sięgam po tę modlitwę i za każdym razem jestem świadkiem jej niezwykłej skuteczności. Jednak czy tylko przeciwko burzom może być stosowana?

Do modlitwy można dodawać inne niepożądane zjawiska typu wichury, tornada, powodzie. Jeżeli tak, to czy można również poprosić o okres bezdeszczowy na czas żniw? Mam nadzieję, że św. Antoni wspomoże i tę inicjatywę. Nie zastanawiając się długo postanowiłem, że będę codziennie odmawiał również modlitwę  św. Antoniego z Padwy przeciwko burzom z mocą egzorcyzmu odpowiednio spersonalizowaną o prośbę, która zapewne będzie błogosławieństwem dla rolników- Niechaj Chrystus ochroni nas przed wszelkimi burzami i błyskawicami. (oraz deszczem na czas żniw).

Dzielę się z Państwem informacją, z nadzieją, że w całej Polsce znajdą się osoby, które zaczną modlić się tę modlitwą (więcej o jej historii jest na stronie eprudnik.pl) tym samym wypraszając błogosławieństwo dla rolników na okres żniw, a w konsekwencji dla wszystkich nas. Trzeba dodać, że i sami rolnicy mogą z powodzeniem się nią posługiwać za każdym razem, gdy tylko zobaczą zbliżający się niepożądany żywioł.

Podczas odmawiania poniższej modlitwy przy każdym krzyżyku należy uczynić ręką znak Krzyża Świętego. Modlitwę tę należy odmawiać z mocą. Warto również, zgodnie z tradycją, podobnie jak przy modlitwie do św. Antoniego z Padwy w przypadku prośby o odnalezienie zagubionej rzeczy, dać jałmużnę przy najbliższej okazji pod figurką św. Antoniego w znanym sobie kościele.

Poniżej treść modlitwy:

Jezus Chrystus Król Chwały przyszedł w Pokoju. + Bóg stał się człowiekiem + i Słowo stało się ciałem. + Chrystus narodził się z Dziewicy. + Chrystus cierpiał. + Chrystus został ukrzyżowany. + Chrystus umarł. + Chrystus powstał z martwych. + Chrystus wstąpił do Nieba. + Chrystus zwycięża. + Chrystus króluje. + Chrystus rządzi. + Niechaj Chrystus ochroni nas przed wszelkimi burzami i błyskawicami. (oraz deszczem na czas żniw) + Chrystus przeszedł przez ich środek w Pokoju, + i Słowo stało się Ciałem. + Chrystus jest z nami razem z Maryją. + Uciekajcie wy, wrogie duchy, ponieważ Lew z pokolenia Judy, z rodu Dawida zwyciężył. + Święty Boże! + Święty mocny! + Święty i Nieśmiertelny! + Zmiłuj się nad nami. Amen

Sprawdź także

Niewiasta i Nierządnica

W Kościele panuje już faktyczna schizma – pisze na łamach niemieckiego tygodnika katolickiego „Die Tagespost” …

Msza Święta czyli co? Wyjaśnia ks. Prałat Roman Kneblewski

O tym czym jest Msza Święta i jak w niej PRAWDZIWIE uczestniczyć w krótkim wykładzie …

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: