piens.pl / POLSKA / Niewiasta i Nierządnica coraz wyraźniejszy podział Kościele

Niewiasta i Nierządnica coraz wyraźniejszy podział Kościele

Rozłam w Kościele staje się faktem, co prawda nie papież Franciszek ale kardynał Lorenzo Baldisseri wysłał list do biskupów Malty z podziękowaniami za ich liberalne wytyczne odnośnie interpretacji adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia. Nie jest jednak możliwe, żeby purpurat działał bez wiedzy i zgody Franciszka stąd też zdaniem amerykańskiego watykanisty Edwarda Pentinta list kardynała Baldisseriego (sekretarza generalnego synodu biskupów o rodzinie), został wysłany w imieniu papieża Franciszka. Potwierdzałoby to opinię, jakoby papież akceptował udzielanie Komunii Świętej niektórym rozwodnikom w ponownych związkach.

W Kościele mamy więc coraz wyraźniejsze pęknięcie na grupę hierarchów wiernych nauczaniu Pana Jezusa w sprawie nierozerwalności małżeństwa i grupę postępowców głoszących zgodnie z opublikowanymi w styczniu wytycznymi, że „znajdująca w separacji lub rozwiedziona osoba żyjąca w nowym związku, zdecyduje się z odpowiednio poinformowanym i oświeconym sumieniem uznać i wierzyć, że znajduje się w pokoju z Bogiem, to nie może zostać wykluczona od uczestnictwa w sakramentach pokuty i Eucharystii”. Dodatkowo biskupi wzywają, by te osoby mogły zostać rodzicami chrzestnymi.

W ten sposób wyklarowała się grupa związane z Niewiastą (wierna nauczaniu Pana Jezusa) i grupa związana z Nierządnicą (nurzający się w grzechu postępowcy). Warto zauważyć, że Nierządnica ma lepsze umocowania w strukturach hierarchii kościelnej, popiera ją sam papież, stąd już prosta droga do prześladowań mniejszości. Biczem na Niewiastę stanie się posłuszeństwo. Pamiętając o tym zachęcam do zapoznania się z artykułami „Niewiasta i Nierządnica” oraz „Boże miłosierdzie dla heretyków, czyli nowa odsłona Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej”.

Otwarte pozostaje pytanie, którą drogą pójdą biskupi rządzący Kościołem w Polsce?

za: http://www.pch24.pl/kardynal-dziekuje-biskupom-malty-za-ich-interpretacje-amoris-laetitia,50869,i.html

Sprawdź także

Niewiasta i Nierządnica

W Kościele panuje już faktyczna schizma – pisze na łamach niemieckiego tygodnika katolickiego „Die Tagespost” …

Msza Święta czyli co? Wyjaśnia ks. Prałat Roman Kneblewski

O tym czym jest Msza Święta i jak w niej PRAWDZIWIE uczestniczyć w krótkim wykładzie …

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: