piens.pl / POLSKA / Przykład manipulacji mającej podważyć pozycję Polski

Przykład manipulacji mającej podważyć pozycję Polski

Niestety, codziennie i to po wielokroć widać medialne kłamstwa, manipulacje, insynuacje. Są one na porządku dziennym. Szczucie ludzi na siebie, sianie nienawiści zamiast rzetelnej informacji, a do tego coś, co już trudno czymkolwiek usprawiedliwić – działania przeciwko własnej ojczyźnie.

Przykłady można by podawać każdego dnia, bez końca. Tu tylko jeden – reprezentatywny dla tego co się dzieje – przykład skandalicznej publikacji obliczonej nie tylko na manipulowanie opiniami czytelników, ale mającej też podważyć pozycje Polski w wymiarze międzynarodowym.

Nie było w nim jakichkolwiek potwierdzeń (wypowiedzi, dokumentów) tego, co podano w tytule, a że były to całkowicie gołosłowne twierdzenia dowodzi cytowana dzisiaj w Onecie wypowiedź rzecznika Departamentu Stanu USA: „nie ma możliwości, aby przyszłoroczny szczyt państw NATO nie odbył się w Warszawie. Nie ma również mowy o tym, aby prezydent Barack Obama, ze względu na ostatnie wydarzenia, unikał spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą”.
Dziennikarze służący manipulacji i kłamstwu nie tylko podają amunicję do bratobójczej wojny polsko-polskiej, nie tylko niszczą słabnące zaufanie do mediów i osłabiają kondycję zawodu dziennikarskiego, nie tylko plują na Polskę, ale też obrażają swoją własną inteligencję.

za: www.sledczy.pl

Przykład o nierzetelnych mediach podał również poseł Jacek Sasin:

 

– Ryszard Petru w ostatnim miesiącu był w mediach łącznie przez 6 godzin – I dodał:
– Natomiast prezydent Andrzej Duda, który uczestniczył w tym czasie w wielu ważnych dla Polski uroczystościach, miał jedynie 14 minut czasu!

Sprawdź także

Upadek dziennikarstwa w Polsce i najnowsze jego objawy w świetle „zajęcia się sprawą przez KE”

Ten rak się rozwija. Pierwsza strona z gazety.pl i insynuacja: Próbują całkowicie odwrócić uwagę od …

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: