piens.pl / POLSKA / Rząd PO tonie – czy kiedykolwiek usiądą za kratkami?

Rząd PO tonie – czy kiedykolwiek usiądą za kratkami?

Rząd Platformy Obywatelskiej i PSLu tonie. Sypią się po kolei dymisje w rządzie. Chaos po ujawnieniu kolejnej tury nagrań z podsłuchów, strach przed wypłynięciem kolejnych, wyciek poufnych dokumentów, to wszystko powoduje spadek notowań rządu i rządzącej partii.

Jednak czy jest powód do zadowolenia? Czy ludzie, którzy z telewizora wiedzą jak się nazywają obudzą się i rozpoczną analizę otaczającej nas rzeczywistości i próbę podjęcia dyskusji nad formą naprawy państwa? Nie, tak się nie stanie.

„Nie lubię PO” – takie profile w mediach społecznościowych krążą i rozpowszechniają informacje o kolejnych przekrętach tej formacji. Celem wydaje się być zniechęcenie ludzi do danej formacji politycznej. Po osiągnięciu celu, okaże się, że ludzie którzy byli w tej formacji i Ci którzy ich popierali teraz dumnie przeniosą się i swoje sympatie np. do formacji o nazwie „Nowoczesna P[R]L”  czy „Stonoga dream”.

rok 1984Ogłupianie trwa (lub rozgrywanie np. przez WSI). Obywatele nie wyłączają „ekranu” (tak dobitnie przejaskrawionego w filmie Rok 1984), dają się zwoływać (dobrowolnie) na kolejne konwencje partyjne.

Działania powinny pójść w innym kierunku. Nie można pozwolić na to, aby karą za zdradę stanu, kłamstwa i afery była zmiana nazwa partii.

„Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.”

Teraz mamy etap wyśmiewania. Zobaczmy na artykuł GWiazdy śmierci o wystąpieniu Grzegorza Brauna na Kongresie dla społecznego panowania Chrystusa Króla. Tam jest potwierdzenie wyśmiewania się z idei intronizacji, z tego, że można być w Polsce monarchistą.

Monarchia, król Polski, sprawiedliwe rządy i więzienia dla przestępców. Dzisiaj jeszcze to idea, która przez większość jest odsuwana jako nierealna. Są jednak tacy, którzy wierzą. Wierzą, że Polska może powstać z kolan i być wielką, jak przez stulecia.

 

 

Sprawdź także

Niewiasta i Nierządnica

W Kościele panuje już faktyczna schizma – pisze na łamach niemieckiego tygodnika katolickiego „Die Tagespost” …

Msza Święta czyli co? Wyjaśnia ks. Prałat Roman Kneblewski

O tym czym jest Msza Święta i jak w niej PRAWDZIWIE uczestniczyć w krótkim wykładzie …

Jeden komentarz

  1. Putin pojechał do Watykanu a Jeb Bush do Polski, gdzie spotkał sie z Sikorskim i Dudą, oczywiście żeby upewnić się że konflikt z Rosją będzie przebiegać zgodnie z planem i że Duda zdradzi swoje po sondażowe dzieci.
    Służby w Polsce dalej działają i wzmacniają szyki bo po podsunięciu akt taśm Zbigniewowi Stonodze z oczu pobliczności znikają: Włodzimierz Karpiński, Jacek Rostowski, a zwłaszcza Jacek Cichocki i mister Radosław Sikorski, oczywiście sondaże pis, po i innych trele morele parti pokazano takie same jak przed ujawnieniem akt afery taśmowej.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: