piens.pl / Felietony / Ślad pieniądza

Ślad pieniądza

Nieomal wszystko co dzieje się na świecie, w tym w Polsce, można zrozumieć i wyjaśnić podążając śladami finansowania. Finansowany ZAWSZE reprezentuje interesy finansującego.

Poniższy artykuł pokazuje komu zależy na obaleniu obecnego rządu.

Nie dawno pisaliśmy, że fundacja Leszka Balcerowicza przyjmowała kasę w darowiznach od spółek zarejestrowanych na Antylach Holenderskich (raj podatkowy) powiązanych z Janem Wejchertem i Bruno Valsangiacomo (założyciele ITI). Teraz wyszło, że na kampanię wyborczą Nowoczesnej wpłacali środki m.in. Wojciech Kostrzewa z rady nadzorczej TVN oraz Marcin Michalak i Artur Hoffman z rady nadzorczej ATM Grupy. Wszystko na legalu, ale warto wiedzieć kto, kogo i w jaki sposób wspiera, aby mieć obraz całości powiązań.

Nie ma nic nadzwyczajnego, a już tym bardziej nielegalnego, w tym że ktoś wspiera finansowo daną organizację, fundację czy partie polityczną. Każdy ma do tego pełne prawo i należy to traktować, jako przejaw dojrzałości systemu demokratycznego, gdzie popierać daną opcję można nie tylko podejmując decyzje przy urnie wyborczej, ale również przelewając pieniądze na odpowiednie konta. Warto jednak wiedzieć kto, kogo i jakimi sumami wspiera, bowiem taka wiedza potrafi czasem dać odpowiedź na pytanie dlaczego dana telewizja jest przychylna np. dla Nowoczesnej i Ryszardowi Petru, a jednocześnie nieustannie krytykuje poczynania jego politycznych konkurentów.

Tak się akurat złożyło, że Wojciech Kostrzewa (prezes Grupy ITI oraz członek rady nadzorczej TVN) według ustaleń dziennikarzy „Newsweeka” miał wpłacić na kampanię wyborczą Nowoczesnej 20 tys. zł. Lista darczyńców jest dłuższa. W jej skład mieli wejść również członkowie rady nadzorczej ATM Grupy – Marcin Michalak i Artur Hoffman. Ten pierwszy przelał na konto Nowoczesnej 20 tys. zł, a drugi (wraz z żoną) – 75 tys. zł. Wcześniej fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR), założona przez Leszka Balcerowicza (obecnie jednego z głównych krytyków polskiego rządu), przyjmowała kasę w darowiznach od spółek zarejestrowanych na Antylach Holenderskich (raj podatkowy) powiązanych z Janem Wejchertem i Bruno Valsangiacomo (założyciele ITI).

A teraz łączymy hasła: ITI + TVN + Nowoczesna + Petru + Balcerowicz… Czy wspólnym mianownikiem nie będzie przypadkiem AntyPiS?

źródło: http://niewygodne.info.pl/artykul6/02968-Nowoczesne-pieniadze-Petru-i-Balcerowicza.htm

Warto w tym miejscu wspomnieć, że
ITI = TVN = WSI = GRU = KREML

Pewne światło do tematu dodaje również publicysta Stanisław Michalkiewicz, który rozprawia się z informacją, dlaczego to właśnie Newsweek ujawnia informacje o finansowaniu Nowoczesnej.

Ciekawe, jaką koncepcję zaprezentuje w związku z tym pan Ryszard Petru po ujawnieniu przez tygodnik „Newsweek”, że jego partię finansowały takie osobistości, jak słynny agent sławnego „wywiadu gospodarczego” doktor Andrzej Olechowski, czy pan Wojciech Kostrzewa. W tej historii ciekawe przede wszystkim jest to, dlaczego święte pieczęcie finansowych tajemnic pana Ryszarda Petru powyskrobywali akurat dziennikarze tygodnika „Newsweek”, wydawanego przez niemieckie wydawnictwo Axel Springer, a kierowane przez znanego z żarliwego obiektywizmu pana redaktora Tomasza Lisa. Pewne światło na tę sprawę rzuca okoliczność, że Nowoczesna pana Ryszarda Petru rośnie w siłę, podczas gdy Platforma Obywatelska nie tylko słabnie, ale nawet wydaje się być w przededniu procesów rozpadowych. Ponieważ zgodnie z moją ulubioną teorią spiskową podejrzewam, iż Platforma Obywatelska jest polityczną ekspozyturą Stronnictwa Pruskiego, no to nie ma nic dziwnego, że wydawany przez niemieckiego wydawcę, a kierowany przez pana red. Tomasza Lisa tygodnik „Newsweek” obnaża wstydliwe zakątki Nowoczesnej. Ujawniając, że i pan dr Andrzej Olechowski i pan Wojciech Kostrzewa należeli do sponsorów sukcesu politycznego pana Ryszarda Petru, tygodnik niedwuznacznie sugeruje istnienie niebezpiecznych związków między Nowoczesną, a różnymi bezpieczniackimi watahami. Warto przypomnieć, że o związkach między bezpieczniackimi watahami i Platformą Obywatelską bardzo szeroko opowiadał w swoim czasie pan generał Gromosław Czempiński, wspominając, ile to rozmów i bliskich spotkań III stopnia musiał odbyć, by w ogóle doszło do powstania tej partii. Skoro jednak teraz sponsorowany jest pan Ryszard Petru, to nieomylny to znak, iż bezpieczniacy musieli porzucić służbę w niemieckiej BND i przejść na służbę do Amerykanów, którym polityczna ekspozytura Stronnictwa Pruskiego jest na polskiej scenie politycznej potrzebna, jak psu piąta noga. Zwracałem na to uwagę po międzynarodowej konferencji naukowej „Most”, jaka odbyła się w Warszawie 18 czerwca ub. roku, no a teraz wszystkie podejrzenia się potwierdzają, między innymi dzięki nieporozumieniom w klubie gangsterów, stanowiącym podszewkę naszej młodej demokracji.

źródło: http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3630

W sumie zastanawiam się, czy aktualnie nie powinno się kojarzyć finansowanie w stronę USA:

ITI = TVN = CIA = BIAŁY DOM

Jednak jednego możemy być pewni – to nie polskich interesów pilnuje Nowoczesna!

Sprawdź także

Strategia spisku przeciw Polsce: Drugie orędzie, Drugie prawo, Drugi Majdan, Drugi rząd …

Szanowni Państwo! Knują spisek przeciw Polsce! W 2015 roku naród odzyskał władzę, jednak mafia nazwała …

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: