piens.pl / POLSKA / Ukraińcy mentalnie przygotowani do ataku na Polskę

Ukraińcy mentalnie przygotowani do ataku na Polskę

Grzegorz Braun zapowiada rychły konflikt na linii Polska – Ukraina. Konflikt ten zgodnie z założeniami animatorów międzynarodowej sceny politycznej powinien zakończyć się wojną polsko-ukraińską.

Ukraińcy nacjonaliści w lutym 2014 roku wysunęli żądania terytorialne w stosunku do 19 polskich powiatów. Sprawa dotyczy min. Przemyśla, Sanoka i Chełma. W 2014 roku obawiano się podziału Ukrainy w wyniku wojny domowej.

Jeśli dojdzie do podziału Ukrainy, tysiące zwolenników Stefana Bandery i UPA z zachodniej Ukrainy będzie się domagać zwrotu ziem objętych akcją „Wisła”. Chodzi o część Bieszczad, wschodnią ścianę województwa lubelskiego i fragment Małopolski. Najbardziej zależy im jednak na Przemyślu i okolicy- pisał Fakt.pl

Obecnie podział Ukrainy stał się faktem. Suwerenna Ukraina dzisiaj już nie istnieje, a nacjonalistyczne nastroje wśród Ukraińców są mocno podkręcane. Wołodymyr Wiatrowycz szef ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej (od 2 lat, a wcześniej szef Archiwum Bezpieczeństwa Ukrainy) cały czas od ukończenia studiów pracował nad wykreowaniem kultu OUN-UPA, z aprobatą dwu prezydentów Juszczenki i Poroszenki. Dzięki obecnemu prezydentowi kult ten stał się obowiązującym państwowym mitem szlachetnej walki o niepodległość, którego nie można mącić oskarżeniami o ludobójstwo czy jakiekolwiek zbrodnie, bo można zostać ukaranym. Powierzenie Wiatrowyczowi kierownictwa IPN po „Majdanie”, negacjonistowi ludobójstwa Polaków przez nacjonalistów ukraińskich, świadczy o tym, że zadaniem ukraińskiego IPN ma być skuteczne pilnowanie chwały UPA.

Kult OUN-UPA i szerzenie nacjonalistycznej ideologii to „zasługa” nie tylko Wiatrowycza, lecz wielu ukraińskich historyków i publicystów, także polityków, którzy drążą ukraińskie umysły od uzyskania przez Ukrainę niepodległości. Efekty propagandy proupowskiej są widoczne w rozmowach z Ukraińcami pracującymi i studiującymi w Polsce – są przekonani o bohaterstwie OUN-UPA, zaprzeczają popełnionym przez te organizacje zbrodniom albo je usprawiedliwiają rzekomo takimi samymi zbrodniami Polaków. Incydentalnie zdarzają się nawet pochwały rzezi wołyńskiej i zapowiedzi jej powtórzenia – nie mają wprawdzie istotnego znaczenia, ale pokazują istnienie skrajnie antypolskich nastrojów niepasujących do wykazywanego w sondażach ukraińskiej opinii społecznej pozytywnego postrzegania Polski.

Jak widać trwa praca nad mentalnym przygotowaniem Ukraińców do przyszłego konfliktu zbrojnego. Ich dziadowie nie mieli zahamowań. Dzięki odpowiedniej obróbce myślenia dzisiejsi młodzi Ukraińcy w wypadku wojny polsko-ukraińskiej prawdopodobnie nie zawiodą i zachowają się zgodnie ze specyficzną ludową tradycją.

na podstawie: www.kresy.pl

9 komentarzy

 1. Polak patriota.

  przecież ta upadlina śmierdzi g[..] , oni są mocni tylko w mordowaniu starców kobiet i dzieci i tylko tym się chwalą . Po emisji filmu Smarzowskiego większość Polaków dowie się prawdy o mordach dokonanych na Polakach , a wówczas nie będą tacy odważni i mocni .

 2. Polska ma 17 armie świata 🙂

 3. TO ŻE UKRAIŃSKA BANDEROWSKA DZICZ MA NA NAS ZAPĘDY TO KAŻDY POLAK WIE KTÓRY BYŁ NA UKRAINIE BO AŻ ZIONIE NIENAWIŚCIĄ I PACHNIE STARYMI TRUPAMI !

 4. hehh, dobrze ktoś napisał mamy 600 000 urzędników, czyli 2,5 razy więcej niż woja, pójdzie mięso armatnie, bronić swoich posadek, żeby potem mieli gdzie wrócić.

 5. A my dostaniemy wtedy silną motywację i się nie damy.

 6. Niesmiertelny

  Iluminacka i masonska dzalanosc aby sklocic narody i omanic oraz nie pozwoloc do podwyszenia swiadomosci potecjalu istot swetlistych

 7. A kto dał ukraincom kasę na mordowanie Polaków? To przecież ukochany Prezio, premierka i prezydent zaszaleli i rzucili miliardem lub miliardami dla ukrainców. PO dało parę milionów i był krzyk a PiS dało miliardy i jest OK. Cóż za obłuda i zaślepienie ludzi kochających zdrajcę Polaków Dudę, Szydło i Kaczyńskiego – są zdrajcami gdyż dali te kasę a na emerytury i renty, leczenie nie ma. Na mordowanie jest kasa. Niech żyje głupota i obłuda rządzących. Trzeba było Brauna wybierać a nie „pożenionego żyda”

 8. My też mamy roszczenia terytorialne wobec Ukrainy, także jak będą skakać, to będzie powód do kontrofensywy 😛

 9. Ja nie będę ich obrażał ale się pytam jako spadkobierca Grodów Czerwieńskich czy aby nie chodzili na lekcje historii i chcą moje królewskie grody grabić?,a stoją na moich ziemiach do
  Dniestru więc raczej to Lachy mówią oddawaj Poroszenko co Królestwu Lacha jest,a …….
  a ze Rzeczypospolitej wiernie stoimy i granic jej bronimy nigdy smrodu jak banderowszczyzna
  i zdrada Chmielnickiego do Rosji nie padły od NAS Lachów i razem stanowimy to co jest Narodem,
  a nie bezwolną tłuszczą co żydy rosyjskie okradają Ruś Kijowską ,przewracając się wasi książęta
  nad głupotą waszą tak podzielić matkę i oddać sowietom,wstyd po WIEKI POROSZENKO.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: